EURO-CIU 2019 Wrocław
Podróż samolotem

Port Lotniczy we Wrocławiu znajduje się na obrzeżach miasta, jednak komunikacja jest ułatwiona ze względu na często kursujące do centrum autobusy. Czas przejazdu z lotniska do miasta specjalnym autobusem wynosi ok. 30 min, a koszt biletu to 10zł. W przypadku autobusów miejskich (linia 106) czas dojazdu to ok. 40-50 min. Więcej informacji na stronie internetowej (www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy).

W razie niesprzyjających połączeń lotniczych do Wrocławia – można wybrać lot do Poznania, Katowic lub Krakowa, a stamtąd – wygodnie dotrzeć do Wrocławia koleją:

  • z Poznania:

Z portu lotniczego Ławica autobusem linii 59 (bezpośrednio na dworzec kolejowy) lub 48. Z Poznania do Wrocławia pociągi kursują często. Czas przejazdu to ok. 2:30 h, a bilet kosztuje 40 zł.

  • z Katowic:

Z lotniska autobusem (Linia Lotnisko) na dworzec kolejowy (czas przejazdu ok. 50 min, koszt 27 zł). Połączenia kolejowe na tej linii to przede wszystkim pociągi InterCity. Do Wrocławia z Katowic jedzie się 2:30h, koszt biletu to ok. 30 zł. By uniknąć pomyłki prosimy zwrócić uwagę na nazewnictwo stacji kolejowych.

  • z Krakowa:

Z lotniska miejskim autobusem linii 208 lub 252 (czas 45 min, koszt 4zł) lub autobusem prywatnego przewoźnika na dworzec kolejowy. Pokonanie pociągiem trasy z Krakowa do Wrocławia zajmuje ok. 4:30h, koszt biletu to 45 zł.